Ewa Kieńko Gawlik

Ilustratorka

Ewa Kieńko Gawlik urodziła się w Polsce w 1965 roku. Odkąd sięga pamięcią rysowała i malowała. Inspiracją do jej prac jest człowiek, natura i architektura. Kolory jesieni, to jej ulubione barwy i z tego znane są jej obrazy. Większość czasu poświęca na malowanie i rysowanie, ale także na fotografowanie.

Ciepłe kolory jej prac można podziwiać na stronach galerii.

Artystka mówi o sobie: “W rysunku przede wszystkim wyrażam swoją fascynację kobiecym ciałem, ale także wiele satysfakcji przynosi mi tworzenie portretów, a przede wszystkim portretów osób starszych, na których twarzach wyrzeźbione są lata emocji, radości i smutku. W moim malarstwie przeważają ciepłe barwy jesieni. Zarówno w malarstwie, jak i fotografii lubię zwracać uwagę na banalne elementy które nabierają szczególnego charakteru przez odpowiednie światło i cień. Lubię także tworzyć obrazy z pewną dozą tajemniczości oraz symboliki. Motywy czerpię głównie z przyrody i architektury, ale tworzę także abstrakcje, w których jednak niezmiennie królują moje ulubione barwy.”

Jej prace można znaleźć w prywatnych kolekcjach m in. w Polsce, U.S.A.,Kanadzie, Japonii, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii.

Prace Ewy:

Ewa wykonała serię ilustracji do „Wojny w Jangbizji”.